Strona 1 z 1

Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 22 lip 2018, 16:07
autor: freek
Witam, chciałbym przedstawić prasę jaką wykonałem własnoręcznie po uprzednim zgromadzeniu materiałów (dziękuję tu szwagrowi i kumplowi)
Do rzeczy:
Podstawa z jednego kawałka blachy 10 mm wypalona plazmowo na zadany wymiar, śr dużego koła 35 cm - taka też jest tacka na którą spływa sok, po bokach dwie dziury - pod spodem przyspawane nakrętki M16 by wkręcić stelaż. Ten z kolei to dwie rurki i na dwóch końcach wspawane śruby 16 mm, na górze kształtownik chyba 2 cm x 3 cmz odpowiednimi otworami no i śruba z ramieniem na dociskanie.

Kosz to blacha ko 316 w której robiłem otwory sam, średnica ok 27 cm, wys 20 cm, docisk - krążek bukowy gruby na 3 cm a na jego górze krzyżak dla rozłożenia równomiernie nacisku z przyspawaną nakrętką, w której jest rozwiercony gwint co by sie śruba kręciła:)
Za podstawkę narazie plastikowa tacka z dziurką i wężykiem, docelowo ma być taca z ko z dospawaną rurką odbioru.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 22 lip 2018, 20:54
autor: kamilpl82
freek pisze:
22 lip 2018, 16:07
Kosz to blacha ko 316 w której robiłem otwory sam, średnica ok 27 cm, wys 20 cm,
Wow wierciłeś otwory czy wybijałeś, tego pewnie jest od groma, brawa za pomysłowość ogółu.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 22 lip 2018, 21:06
autor: freek
Kurde teraz widzę ze nie dodały się zdjęcia, zaraz uzupełniam.
kamilpl82 pisze:
22 lip 2018, 20:54
Wow wierciłeś otwory czy wybijałeś, tego pewnie jest od groma, brawa za pomysłowość ogółu.
Nie ma ich znowu tak dużo i te co są to wystarczaj bo jestem juz po pierwszym odciskaniu czarnej porzeczki. Popatrz na zdjęcia jak juz będą to da się dojrzeć te dziurki.(wiercone, niestety nie miałem gdzie wybić)

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 19 sie 2018, 11:28
autor: Taj_pan
Fajna rzecz, też myślę o tym od jakiegoś czasu. Dzięki za pomysł i sugestię wykonania :daumenhoh

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 07 mar 2019, 19:33
autor: Premier
Taki ładny ,,garnek" z nierdzewki to skąd załatwiłeś ?

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 13 mar 2019, 11:12
autor: doctore
@Premier, skontaktuj się z Zygmuntem w sprawie prasy-wyciskarki do owoców.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 24 mar 2019, 21:09
autor: Premier
doctore pisze:
13 mar 2019, 11:12
@Premier, skontaktuj się z Zygmuntem w sprawie prasy-wyciskarki do owoców.
Z tego forum ? Czy z AD ? Czy to jedna i ta sama osoba ? :lach

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 25 mar 2019, 5:31
autor: kamilpl82
Chodzi o Spawacza.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 25 mar 2019, 16:30
autor: Premier
kamilpl82 pisze:
25 mar 2019, 5:31
Chodzi o Spawacza.
:daumenhoh

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 26 mar 2019, 23:34
autor: freek
Kolego @Premier ,co do rury na kosz to załatwił mi ją kumpel co robi w KO, spawają tylko i wyłącznie mleczarnie, tzn zbiorniki, ich łączenia, całe instalacje, infrastrukturę, itp, itd. Stąd mam pewność że to stal 316.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 04 kwie 2019, 13:02
autor: ramzol
Zajefajna. Brawa za wykonanie. Wpadła mi w ręce śruba stożkowa. Też mam w planach tylko większą 30-50l.
Kosz pewnie drewniany zrobię a teściu pospawa stelaż.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 04 kwie 2019, 20:28
autor: Szlumf
Zrób kosz z 2 bębnów od pralki. Tylko upoluj 2 jednakowe. Ja zrobiłem z dwóch różnych i trochę się z tym narobiłem. Miałem parę lat ze szczebelków jesionowych jednak trudno go było utrzymać w czystości.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 14 kwie 2019, 23:55
autor: ramzol
Ciekawy pomysł z tymi bębnami. Masz jakieś fotki tej prasy?? Spawałeś razem czy kombinowałeś?

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 15 kwie 2019, 23:40
autor: Szlumf
Skręcone śrubkami. Obręcze z pasków blachy 1mm. Wszystko znalezione na złomie. Muszę jeszcze dołożyć jakąś krawędziówkę na górny rant bo trochę ostry i trzeba uważać przy napełnianiu worka filtracyjnego.

Re: Prasa do owoców 10l - mój pomysł

: 20 sty 2026, 20:45
autor: endriuh28
Majstersztyk, super to wygląda, ale mam pytanie, nie było by lepiej gdybyś spodek też zrobił z stali nierdzewnej a do spodu cylindra przyspawał okrągłą blachę i cylinder trochę podniósł np. za pomocą nóżek przyspawanych do cylindra i spodka?