Zacieranie zbóż i mąki na zimno drożdżami KOJI

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Zacieranie zbóż i mąki na zimno drożdżami KOJI

Post autor: Spawacz » 03 wrz 2020, 15:20

Zachęcony nie wiedzą innych postanawian zdobyć koji i obrobić pszenicę żółtymi grzybami. Tak przyrzadzony nastawo/zacier puszcze na PSie. Ktos ma na opchnięcie koji na 60kg pszenicy?

Awatar użytkownika
Psotamt
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2020, 14:54

Re: Zacieranie zbóż i mąki na zimno drożdżami KOJI

Post autor: Psotamt » 03 wrz 2020, 16:33

Kup TU. Zamówiłem 24 sierpnia, a dziś już mam śledzenie w kraju.
Mnie z 2 kg zostało 30 dkg, a jeszcze 12,5 kg słodu czeka. Na te 20 dkg co zostanie też już mam plan.
Ale zamówiłem w 5 miejscach po 1 kg, zawsze coś dojdzie i będzie :hura: Na razie 3 przesyłki zapowiadają się dobrze, dwie jakoś byle jak. Ale ten link powyżej jest OK.

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Zacieranie zbóż i mąki na zimno drożdżami KOJI

Post autor: freek » 03 wrz 2020, 21:13

No Panowie ja postawiłem 5kg kuku, 8 kg żyta, 4 kg jęczmienia w 55 l wody 12 lipca, pracowało prawie miesiąc, myślę że przez to że.było dość grubo zmielone, i teraz zacier jest gotowy do gotowania, tzn klarowny tak ze nigdy bym nie przypuszczał że ziarno samo tak sie sklaruje. Oddzielałem trochę przez worek filtracyjny, trochę przez sitko gęste, a to co zostało to odcisnąłem prasą. Z samego odciskania wyszło ok 10 litrów płynu!! :zdziwko także warto!! Z braku czasu jeszcze nie gotowane, ale przez to sie sklarowało ładnie. Gotowanie wkrótce w kegu z grzałkami :icon_whistle

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie