Tych drożdży nie polecam

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Tych drożdży nie polecam

Post autor: Spawacz » 03 mar 2018, 20:43

drożdże.jpg
drożdże.jpg (11.97 KiB) Przejrzano 12063 razy
Prędkość tych drożdży jest oszałamiająca. 2 nastawy na tych grzybkach pracują już 30 dni. Nastaw z glukozy w ilości 8,65 kg o blg startowym 26 po 30 dniach ma -2, a cukier o identycznych parametrach +3. Nastawiono równocześnie, fermentacja w identycznych warunkach. Sucho, ciepło 20 - 22 sC, ciemno.

Awatar użytkownika
Taj_pan
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: 01 mar 2018, 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: Taj_pan » 03 mar 2018, 22:00

No tempo oszałamiające. Warto zapamiętać, żeby omijać te leniwce szerokim łukiem

Awatar użytkownika
waldi48
Posty: 37
Rejestracja: 04 mar 2018, 11:23

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: waldi48 » 04 mar 2018, 11:29

To żeś przyśpieszył dobrze że do świąt daleko to zejdziesz do magicznych -4 :Odance3

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: Spawacz » 04 mar 2018, 17:19

Waldi, wielkanoc wielkanocą, ale tu o dzień kobiet chodzi. obiecałem cytrynówkę mam jeszcze tydzień inaczej moje jaja są zagrożone :confused3 .

defacto

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: defacto » 06 mar 2018, 6:20

Dzięki za wskazanie.
Kiedyś podobnie miałem z alcotec vodka star, ale z mojej winy, gdyż prowadziły ferment (eksperymentalnie) w zbyt niskiej temperaturze. Zeszły do -4, ale trwało to prawie 3tyg w 27l nastawie z 7kg słodkiego.
Urobek po dwóch pełnych tłoczeniach i dobrze ciętych frakcjach zaiste niezły.
Pozdro

Awatar użytkownika
Pawelo
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:13

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: Pawelo » 06 mar 2018, 16:14

:Odash2 szkoda ze dopiero teraz to czytam bo mam 2 paczki tego.
No nic trzeba będzie nastawić przed wyjazdem do pracy i moooże w 3 tyg. się uwiną :icon_scratch

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 652
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: kamilpl82 » 10 mar 2018, 9:25

Ostrzegałem cię że wywalisz kasę w błoto, a Ty kupiłeś ten szajs :niewiem
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
Pawelo
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:13

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: Pawelo » 10 mar 2018, 20:55

Yyy ale kiedy bo nie pamiętam :icon_whistle

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 652
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: kamilpl82 » 11 mar 2018, 9:54

Sorki moja wypowiedź była do spawacza.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
wara
Posty: 29
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:44
Lokalizacja: Ł-ca

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: wara » 20 paź 2018, 15:57

Nie polecam tego czegoś daje taki smród że nawet na płyn do spryskiwaczy nie nadaje się.
https://www.destylacja.com/mobile/pl/p/ ... YEAST/3082

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: freek » 08 lis 2018, 6:36

Panowie, mam pytanie o drożdże szlachetne Biowin odmiana Tokay, wysokoalkoholizujące -to pewnie będzie 17 - 18% jak dociągną. Tylko teraz pytanie saszetka płynna jest do 25 l nastawu, Ja planuję dziką różę na 40 l docelowej objętości noi właśnie taką moc jaką wypracują drożdże i teraz czy jedna saszetka wystarczy na te 40 l czy lepiej dać dwie? Wiem że takie gorzelnicze drożdże radzą sobie z większą ilością cukru niż jest na opakowaniu lecz w trochę dłuższym czasie natomiast z tymi jeszcze nie miałem przyjemności stąd pytam. Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Twaróg
Klub Chlora
Posty: 99
Rejestracja: 01 mar 2018, 17:04

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: Twaróg » 08 lis 2018, 9:54

Trochę kolego nie w temacie piszesz. Wypadałoby założyć inny temat. Jakbyś poczytał to byś znał odpowiedź na to proste pytanie. :niegrzeczny

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: freek » 08 lis 2018, 10:06

Wiem bo się za późno zorientowałem kiedy nie miałem już opcji usunięcia postu Dlatego proszę moderatora o przeniesienie tego mojego pytania do działu "drożdże do nastawów" A,a tak że o usunięcie tego mojego posta i kolegi wyżej o ile nie ma nic przeciwko co by nie zaśmiecać tematu. Pytałem tylko i wyłącznie w odniesieniu o firme Biowin bo wiadomo jak to z ich grzybami bywa.

Awatar użytkownika
zalobik
Klub Chlora
Posty: 242
Rejestracja: 20 mar 2018, 6:12

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: zalobik » 08 lis 2018, 10:54

Róża, to nie jest najłatwiejszy towar dla grzybów, zwłaszcza tych z biowinu. Jeśli przygotujesz dobrze matkę drożdzową, to i cysternę wina przerobisz na jednej torbie. Bierzesz z litr przegotowanej wody z dodatkiem wsadu i cukru (lub samego nastawu z cukrem, ale przegotowanego), który zamierzasz szczepić. Zadajesz drożdze, napowietrzasz i odstawiasz do porządnego namnożenia drożdzy. Ma się rozhulać. Tylko otwarte, bo inaczej bumm. Po tym czasie zadajesz matkę do nastawu. Temperatura matki i nastawu powinna być podobna.
Możesz też dodać dwie paczki do przygotowanego nastawu i też będzie git, ale opcja pierwsza jest lepsza. Powodzenia
"Teoretycznie, nie ma różnicy między teorią a praktyką, ale w praktyce jest" Y.B

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: freek » 08 lis 2018, 11:12

Tak tak to wiem wszystko i korzystam z tej pierwszej opcji, wstawiłem do namnażania już w 0,7 i ma czas do niedzieli czyli 4 dni więc myślę że sie rozbuja. O tym "bum" tez wiem więc korek z waty w butli siedzi, jak zawsze zresztą.
Głównie w pytaniu chodziło mi o wydajność tych grzybów z biowinu i czy dadzą radę bo czytałem dobre opinie na ich temat jeżeli chodzi o nastawy z dziką różą natomiast druga strona medalu to to że ogólnie grzyby od nich różnie (patrz :icon_notcool: )sie zachowują. Ale dzięki i Pozdro.

Awatar użytkownika
zalobik
Klub Chlora
Posty: 242
Rejestracja: 20 mar 2018, 6:12

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: zalobik » 08 lis 2018, 11:19

Nigdy nie celowałem w taką moc wina, ale jeżeli mają dojechać do 17%, to podzieliłbym cukier na 2-3 porcje i zapewnił optymalne warunki temperaturowe tj. możliwie stałą temperaturę w okolicach 22-25C. Czy sie uda? :niewiem
"Teoretycznie, nie ma różnicy między teorią a praktyką, ale w praktyce jest" Y.B

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: freek » 08 lis 2018, 11:30

Tak, tak to co piszesz to oczywista oczywistosc :daumenhoh cukier w partiach , odp. temp. , pożywka. Wino ma być mocne i i słodkie oraz do długiego dojrzewania/leżakowania, myślę że tak około 2 lat. Odwołuje się tu do opinii bardziej doświadczonych kolegów z wino.org bo sam taki nastaw będę popełniał pierwszy raz.

Ps. Wspomniane drożdże nadają temu winu podobno miodowy posmak co z DR i leżakowaniem łączy mi się w spójną całość.

Awatar użytkownika
zalobik
Klub Chlora
Posty: 242
Rejestracja: 20 mar 2018, 6:12

Re: Tych drożdży nie polecam

Post autor: zalobik » 08 lis 2018, 11:36

Tokay zwykle stosowałem do lekkich białych stołowych. Do wiekszej mocy była malaga, porto lub schery, ale to było do czerwonych. Tu pewnie chodzi o ten specyficzny smaczek, co z różą powinno być :daumenhoh
"Teoretycznie, nie ma różnicy między teorią a praktyką, ale w praktyce jest" Y.B

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie