Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Awatar użytkownika
wara
Posty: 29
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:44
Lokalizacja: Ł-ca

Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: wara » 20 paź 2018, 16:44

Mam nadzieję że dowiem się tu wszystkiego i przyda się taki temat dla innych. Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników czy dana głowica jest lepsza od innej? Czy system olm ma sens w abratku? Bo konstruktorzy twierdzą że w ufo sprawdza się najlepiej gdyż przedgony same się zbierają a w abratku trzeba je kilka razy spuszcac.
Dalej interesuje mnie sprawa fi rury? Czy między 63.5 a 76 jest duża różnica wydajności? Bo myśle nad kegiem bądź zbiornikiem 100l.
Następna rzecz to cena i tu jest taka rozbieżność że nie uwierzcie np. Keg prze robiony 100l cena 1tys a u kuli jest zbiornik robiony za 950, niedaleko mnie w poddebicahch za kega przerobionego cena 600zl

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: Spawacz » 20 paź 2018, 20:22

Co do głowicy ufo czy puszkowej lub młot albo aabratek czy boka. Na logike. Wielkość jeziorka ma tu znaczenie im większe tym więcej ci sie zbierze. Tak czy siak odbiór/zrzut trza robić. Największe występują puszkowej ufo i młocie. Odbierając z OBB użytkownicy odbierają z głowicy LM najlżejsze frakcje w czasie całego procesu. OLM czy OVM. Tu zdania są podzielone i naj lepiej jak użytkownicy OBB się wypowiedzą. Podobno nie ma to większego znaczenia. Jeżeli chodzi o jakość. Wygoda? Wydaje mi się że wygodniej steruje się OLM. Zbiornik.... różnice w cenie duże ale zwróć uwagę jak bardzo zbiornik jest dopasowany do twoich potrzeb. Im większa "personalizacja" tym cena wyższa .

Awatar użytkownika
wara
Posty: 29
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:44
Lokalizacja: Ł-ca

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: wara » 20 paź 2018, 20:56

Wykonujesz kolumny pod zamówienie?

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 650
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: kamilpl82 » 21 paź 2018, 8:50

Tak jak napisał kolega spawacz, wszystkie te głowice pracują na tej samej zasadzie, różnią się tylko wyglądem i wielkością.
Najpopularniejszą głowicą jest Aabratek.
Co do obniżonego odbioru (OO) to różnica pomiędzy OLM a OVM jest taka że organoleptycznie nie wyczujesz, no chyba że masz smak i węch jak chromatogram, ale OLM łatwiej się steruje bo posiada zaworek precyzyjny.
Co do zasadności stosowania OO to jest to jak najbardziej wskazane ponieważ dzięki temu, między odejściem OLM,OVM a głowicą wytwarza się przestrzeń buforowa, w której w czasie całego procesu kumulują się frakcje lekkie,które przez cały proces możemy odbierać.
Co się tyczy rury 63,5 a 76,1 to różnica jest spora, tak dla porównania keg 100l z rurą 63,5 potrzebuje 16godzin pracy a z rurą 76,1 już tylko 10godzin.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Elmagro 74
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: Elmagro 74 » 14 lis 2019, 0:30

Abratka ze skośną chłodnicą taniej nam zrobią

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: Spawacz » 14 lis 2019, 5:58

Miszczu Joda co masz na mysli?

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 650
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Aabratek, ufo, puszka, młot? Olm? średnica rury?

Post autor: kamilpl82 » 17 lis 2019, 19:40

Elmagro 74 pisze:
14 lis 2019, 0:30
Abratka ze skośną chłodnicą taniej nam zrobią
Po części masz racje bo to tylko kawał rury obcięty pod kątem, a do puszkowej czy ufo potrzeba już dennic które są drogie i dużo więcej spawania tam jest.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie