KFC

Awatar użytkownika
Ziojo
Posty: 54
Rejestracja: 23 cze 2020, 5:43

KFC

Post autor: Ziojo » 06 lis 2020, 15:56

Siemano, dzis sprzedam wam przepis na kurczaka a'la kfc, niektórzy uważają, że smaczniejsze.
Pierw przygotujemy przyprawę do kuraków:
2 łyżki papryki słodkiej
1 łyżka papryki ostrej
1 Łyżeczka chili
1 Łyżeczka czosnku w proszku
1 Łyżeczka białego pieprzu
1 Łyżeczka mielonej kolendry (nasiona)
1 Łyżeczka pieprzu czarnego mielonego
1 Łyżeczka mielonej gorczycy
Szczypta majeranku
Szczypta oregano

Wszystkie przyprawy umieścić w słoiku wymieszać

Przepis na skrzydelka (12szt)
Skrzydełka podzielić na 3 czesci, ciąć w miejscu stawu, lotki wywalić, reszte do miski , dodac 1,5 łyżeczki soli i ok czubatej łyżki naszej przyprawy, wymerdac odstawić na bok celem przegryzienia sie.
skrzydelko-z-kurczaka.jpg
Ciasto:
Do michy wrzuc
160g mleka
170g maki typ 500
2 jaja
Łyżeczke soli
Czubata łyżeczkę naszej przyprawy
Mikserem wymieszac.
Wrzucić do ciasta skrzydła, wymieszać

Przygotować pojemnik z przykrywką, ja mam prostokątny wysoki na 4cm i jest bardzo dobry do tego, wsypać ok 1cm maki, umieścić kilka skrzydełek na mące zakryć pokrywka i potrząsając gora dół oraz na boki, ok 10 sekund nadać im odpowiednią strukturę. Nie trząść za długo bo powstanie skorupa a nie panierka.
img-20201106-153916_2.jpg
Smażyć na głębokim, najlepiej na smalcu, w garnku , na średnim palniku na średnim gazie, moze odrobinę poniżej wychodza dobre, czas ok 7-9min dobrze jest panierowac partiami raz jedne czesci ktore wymagaja mniej czasu obróbki a drugi raz te większe czesci skrzydelek.
img-20201106-153931.jpg
Jesli macie ochote na stripsy do pokrojana piers kurczaka traktujemy tak samo z tym ze czas smazenia to 4,5 min po czasie tym wychodza soczyste i delikatne

Po usmażeniu kurczaki umieścić na papierowym ręczniku kuchennym celem pozbycia sie nadmiaru tluszczu oraz zyskujac czas aby temperatura sie rozłożyła a mięsko ,,doszlo" przy skrzydełkach nie powinniśmy miec najmniejszego problemu zębami oddzielic mięso od kości

Smacznego!
img-20201106-143025-1.jpg
Ostatnio zmieniony 06 lis 2020, 16:36 przez Ziojo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 652
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: KFC

Post autor: kamilpl82 » 06 lis 2020, 16:17

Ech :angry7 i po co człowiek to czyta, jak jest poza domem, teraz jestem głodny i znów będę musiał zahaczyć o KFC :angry7 :angry7 :angry7 . Ale za przepis dzięki :38ukłon bo na bank wypróbuję, uwielbiam te skrzydełka w panierce :okok:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 571
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: KFC

Post autor: wawaldek11 » 06 lis 2020, 17:14

Ziojo - masz szczęście, że korona, bo bym Was nawiedził :2smiech
Żonka lubi, tfu - to z KFC, ale na nas dwoje nie warto smrodzić chałupy
I pomyślałem jak zawsze o barterze :cwaniak:

Awatar użytkownika
Ziojo
Posty: 54
Rejestracja: 23 cze 2020, 5:43

Re: KFC

Post autor: Ziojo » 06 lis 2020, 19:10

Załatwione Waldku, jak tylko zrobi sie bezpiecznie to wam podrzucę kolację, na wymianę nic nie trzeba, Usmiech naszego dziecka premią dla wychowawcy :okok:

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie