Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Spawacz » 11 mar 2018, 9:43

Owoce i inne dodatki do maceracji. rodzaje, sposoby, ilości dodatków. Truskawki, śliwki mieszanki. Szczapki, płatki chipsy i inne rzeczy.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2018, 18:06 przez Spawacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Spawacz » 11 mar 2018, 9:56

Bimber z kompotów z macerowaną truskawka i dębem mocno opiekanym. Jak już sobie wyprodukuję bimber owocowy przepuszczę go ze 2 razy i rozrobię do odpowiedniego dla mnie %, robię robię sobie taki o toż napitek. Na 5 litrów destylatu rozrobionego, dodaje 1 kg świeżych truskawek, no chyba ze jest zima to mrożone. Zdębiam to mocno opiekanymi płatkami dębowymi w ilości 2 g na litr. Maceracja truskawek trwa 30 dni po czym usuwam już białe owoce z destylatu. Taki destylat leżakuje sobie z dębem i co miesiąc inaczej smakuje. Nigdy jeszcze nie osiągnąłem 12 miesięcy leżakowania. Mam plan zamknięcia go w niby beczce nierdzewno-dębowej na dłuższy okres czasu bo uważam ze jest wart tego, ale każdy ma swoje smaki :daumenhoh

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Spawacz » 23 paź 2018, 19:08

Ho ho ho za chwil kilka święta BN. A czym poczęstować Mikołaja jak go sie przyłapie na onanizacji pod twoją choinką? Pałą to za mało. Za swój uczynek pod twoją choinką poczęstuj go kompotem świątecznym co by za kare roztrzaskał sie mając 0.5 promila saniami jak tylko wyjdzie od ciebie z chaty. Kompot świąteczny gruszka śliwki jabłka morele suszone,na 5l około 20szt każdego, goździki 8 szt wanilia laska ,skórka pomarańczy, z 50gr. opcjonalnie miodek jak kto lubi. Zamiast wody wóda % około 40 dla wszystkich. Dla siebie 45+ Jest koniec października jest to najlepszy czas na dokonanie takiego napitku. Złapie kolor złapie aromaty i nawet sie wykaruje. Polecam świetny smak podkreślany zapachem choinki gdy w tle lecą kolędy a ty masz już serdecznie dosyć świąt BN .

Awatar użytkownika
Twaróg
Klub Chlora
Posty: 99
Rejestracja: 01 mar 2018, 17:04

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Twaróg » 24 paź 2018, 19:03

No Zyga przepis jak i cała historia bardzo ciekawa. Zainspirowałeś mnie do stworzenia takiego kompotu, zbieram składniki i tworzę. Dzięki wielkie.

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Spawacz » 04 lis 2018, 22:29

:palacz: Przychodzi Dracula do kawiarni i prosi kubek wrzącej wody..... zdziwiony barman podaje i pyta.... pan panie dracula wrzącą wode :icon_abaras: na to dracula wyjmuje zużytą podpaskę z za pazuchy... mam ekspres. :cwaniak: Suchar ale nie ważne :2smiech ... ekspres ekspresem a waciaki maczane w destylacie robią swoje :daumenhoh rooibosówka. Na 0.5 litra destylatu bądź rektyfikantu o procencie zamierzonym przez użytkownika w naczyniu o szerokiej szyjce lub słoiku, moczymy przez max 12 godzin jedną torebkę herbatki aromatyzowanej rooibos ze stonki . Green hills karmel lub wanilia z miodem. 12 godzin to maksymalny czas maczania takiej torebki dla mnie ponieważ dłużej moczony maczant oddaje cierpkość herbaty do destylatu lub rektyfikantu. Gorąco polecam i zachęcam do tworzenia własnych kompozycji aromatycznych maczanek herbacianych. Jest z czego wybierać :daumenhoh

Awatar użytkownika
Siara76
Moderator
Posty: 491
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:12

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: Siara76 » 05 lis 2018, 8:18

Dzięki wielkie za pomysł herbacianki :38ukłon zacny trunek wychodzi kilka...litrów już wypite :daumenhoh

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Maceracja owoców świeżych, suszonych, dodatki do destylatów.

Post autor: freek » 07 lis 2018, 18:43

Ostatnio poczyniłem i przyznam szczerze że trunek taki jest elegancki, nie trzeba owoców macerować, ogólnie czysto, klarownie i smacznie. Ja miałem z green hillsa akurat szarlotkę z cynamonem-taki smak i trzymałem 5 godzin i już było dużo aromatu i oczywiście koloru. Voltarz~ 46%.Sądzę że dla tego smaku to wystarczający czas bo właśnie trzymając dłużej mogła by pojawić się goryczka herbaciana-wg mnie oczywiście.
Planuje zakupić te wanilię z miodem i już się nie mogę doczekac :icon_whistle
Spawacz, dzięki za pomysl :38ukłon
Pozdro i spróbujcie!!

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie