Nalewka gruszkowa francuska

Awatar użytkownika
Taj_pan
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: 01 mar 2018, 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Nalewka gruszkowa francuska

Post autor: Taj_pan » 04 kwie 2018, 8:14

Nalewka gruszkowa francuska

Wiosną po kwitnieniu, gdy zawiązały się już owoce gruszek na te zawiązki założyłem butelki. przywiązałem do gałązek w taki sposób, że całe zawiązki znajdowały się w butelkach
Przez cały czas wzrostu owoców doglądałem je i sprawdzałem jak rosną. Na początku października zerwałem butelki z drzewa mojego butelkowca :D opłukałem z zanieczyszczeń i zalałem alkoholem o mocy ok. 60 - 70 volt.delikatnie dosłodzonym. Ilość cukru należy dobrać indywidualnie w zależności od słodkości gruszek i tego jak słodką chcemy uzyskać nalewkę. Stały ponad rok w cieple przy oknie i nabierały smaku. Od czasu do czasu delikatnie potrząsałem butelkami.
Wyczytałem gdzieś niedawno, że takie gruszki można zalewać wielokrotnie, nawet do trzydziestu lat. Myśmy zawsze po opróżnieniu butelki z trunku i delikatnym stłuczeniu szkła zawartość wyjadali.
Całe życie człowiek się uczy :okok:
nalewka gruszkowa.png
nalewka gruszkowa.png (111.69 KiB) Przejrzano 3137 razy
Pozdrawiam i życzę smacznego

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 652
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Nalewka gruszkowa francuska

Post autor: kamilpl82 » 08 kwie 2018, 18:33

Bardzo ciekawie taka buteleczka z całym owocem w środku wygląda.

Ps. Jaka to odmiana gruszek.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
Taj_pan
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: 01 mar 2018, 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewka gruszkowa francuska

Post autor: Taj_pan » 08 kwie 2018, 19:10

Nie wiem jaka odmiana, drzewo już rosło na działce jak ją kupowaliśmy, ale w tym roku chyba pójdzie pod siekierę, bardzo słabo owocuje, a drewno gruszkowe jest bardzo dobre do wędzenia :lach

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie